026-34528395
پارس رزم

لباس کنگفو

لباس کنگفو کونگفو همراه شال سرخ مدل سفارشی با گلدوزی سه3سایز خردسال پنج5سایز بزرگ سال

لباس کنگفو بر خلاف لباس های ژاپنی که روی هم قرار میگیرند درجلوی سینه مانند پیراهن یا کت بسته می شود با دکمه آرم شمشیر یا اژدها از گلدوزی های رسمی و محبوب این لباس است که روی سینه و ران شلوار به یک اندازه زده می شود جنس معمول آن از فلامنت مشکیو در نوع ارزان تر از کج راه استفاده می شود.لباس کونگ فو در اجرای هنرهای رزمی چینی کونگفو نقش مهمی دارد و باید بسیار محکم و بادوام باشد تا حرکت لازم اندام و تنه را فراهم کند.

 این محصول از 2 قطعه تشکیل شده و شامل یک پیراهن و شلوار می باشد. زیرا حاوی نخ و گلدوزی بود و در ساخت آن از پارچه ای بادوام و مرغوب استفاده می شد. در فروشگاه پارس رزم انواع پارچه برای کنگفو و گلدوزهای متفاوت وجود دارد که با قیمت مناسب ارائه میشود همچنین امکان سفارشی سازی گلدوزی و سایز آن وجود دارد.

 کونگ فو با ورود آیین بودا آغاز می شود یا همانطور که چینی ها می گویند تامو چینی ها از هند به معبد شائولین می رسند معبدی برای راهبان که دنیای هنر و ورزشهای رزمی از اینجا اغاز شده. راهب تامو علاوه بر پرورش فکری به دلیل شرایط جسمی و روحی خود شروع به اختراع حرکت بدنی کرد و این حرکات بعداً جزئی از درس و تعالیم وی شد و وی از اینجا شروع به تاسیس هنرهای رزمی چینی کرد.

با تمرینات سخت شاگردان راهب به سطحی رسیدند که این حرکات را به خوبی فرا بگیرند و شروع به گسترش این هنر کردند و در مدت کوتاهی معبد شائولین به مهد کونگ فو تبدیل شد و این هنر زیبا به تدریج به معابد دیگر نیز سرایت کرد. پس از سالها کنگفو در معبد شائولین سبکهای دیگری از کونگ فو ظهور کرد که در سراسر چین گسترش یافت و به هنر ملی این کشور تبدیل شد.

 در زمان حال نوعی از کنگفوی ملایرم و نرم که تایچی نام دارد را می توان در پارک ها ، معابد باشگاه های ورزشی و همه مکان های عمومی و خصوصی به ویژه در فضای باز صبح زود و در مکان های زیبا و سرگرم کننده مشاهده کرد.

کونگ فو توآ

کونگ فو توآ یک هنر رزمی ایرانی به نام کونگ فو تووا یک سبک کونگ فو است که تأکید زیادی بر سلامت جسمی و روحی دارد. در زبان جادوی باستان ، کلمه کونگ فو توا به معنای وحدت انسان است و در درون آن مبارزات سنتی آزاد و تقریباً رایگان است.کونگ فو توآ مانند سایر ورزشهای رزمی از نظر قدرت بدنی سرآمد است ، اما شبیه هیچ یک از آنها نیست ، زیرا حالت خاصی دارد که با کلمات مطابقت ندارد و فقط کسانی که آن را درک می کنند می توانند آن را درک کنند .۔بنیان گذاری این ورزش که با بهره گیری از تجربیات در زمینه های متنوع رزمی و جنگ های چریکی بوده است بعد از سپری کردن مراحل آزمایشی امکان مسابقات را دارا میشوند.
در این ورزش های رزمی هفت مکان یا بخش وجود دارد ، به جز مورد اول که مربوط به فعالیت های بدنی و حرکات بدنی است و بقیه موارد به جنبه های عرفانی ، علمی و پزشکی بدن و ذهن اشاره دارد.از آنجایی که بدن جوانان ایرانی متناسب با کونگ فو توه بود سخت مستحکم و نیرومند جذب این رشته می شوند  همان افرادی که با همان حرفه آمده بودند عناوین بی شماری را در این ورزش در مقایسه با سایر ورزشهای رزمی کسب کردند.

کونگ فو توآ

کونگ فو یک هنر رزمی باستانی چینی است که قرن هاست انجام می شود. این نوعی دفاع شخصی است که تکنیک های فیزیکی را با نظم ذهنی و روحی ترکیب می کند. کونگ فو یک روش زندگی است، نه فقط یک ورزش یا سرگرمی. این شامل تمرین بدنی، مدیتیشن و فلسفه است.

کونگ فو در دوره معبد شائولین (500 پس از میلاد) در چین شکل گرفت. این توسط راهبان بودایی به عنوان راهی برای دفاع از خود در برابر راهزنان و سایر مهاجمان ساخته شد. با گذشت زمان، به سیستمی از مبارزه تبدیل شد که شامل مشت، لگد، پرتاب، قفل مشترک و آموزش سلاح بود.

کونگ فو بر اساس اصول تعادل، انعطاف پذیری و قدرت است. بر استفاده از حرکات دایره ای برای تولید قدرت و سرعت تاکید دارد. هدف این است که از انرژی حریف علیه آنها با هدایت مجدد نیروی آنها به جای برخورد رو در رو استفاده کنید. این به تمرین‌کنندگان اجازه می‌دهد بدون تکیه بر قدرت یا اندازه از خود دفاع کنند.

کونگ فو همچنین بر نظم و تمرکز ذهنی تاکید دارد. تمرین‌کنندگان باید یاد بگیرند که احساسات خود را کنترل کنند و تحت فشار آرام بمانند تا در موقعیت‌های جنگی موفق باشند. آنها همچنین باید یک احساس قوی از خود انضباطی ایجاد کنند تا بتوانند روی اهداف و مقاصد خود متمرکز بمانند.

کونگ فو در سراسر جهان به عنوان یک شکل موثر دفاع شخصی و راهی لذت بخش برای تناسب اندام و سالم ماندن محبوب شده است. این می تواند توسط افراد در هر سن و توانایی انجام شود، و آن را به یک فعالیت ایده آل برای خانواده ها یا گروه هایی از دوستان تبدیل می کند که به دنبال کاری سرگرم کننده و در عین حال چالش برانگیز برای انجام با هم هستند.

لباس کنگفو دخترانه و پسرانه

لباس کنگفو دخترانه و پسرانه لباسها در ورزشهای رزمی نقش مهمی دارند و حرکات انجام شده در ورزشهای رزمی با حرکات طبیعی انسان هنگام راه رفتن یا نشستن و انجام فعالیتهای روزمره بسیار متفاوت است لباس های هنر های رزمی باید از شرایط خاصی در لباس برخوردار باشد.برای ایجاد حرکت اندام و تنه باید بسیار محکم و بادوام باشد تا فراهم کننده انواع ضربه های پا ئو دست باشند. ستون فقرات: نخاع باید خطوط را از نظر انرژی برای حفظ دمای بدن و جلوگیری از هدر رفتن انرژی فیزیکی محافظت کند.
لباس های کونگ فو پارس رزم با توجه به این اصول و با در نظر گرفتن فرهنگ ایرانی طراحی شده اند ، یک پیراهن ساده و معمولی که تمام قسمت های بدن را می پوشاند و مانع از بین رفتن انرژی بدن می شود اما از پنبه و الیاف طبیعی ساخته شده است. به طور کلی برای جذب عرق بدن ، از ظرافت و سهولت خاصی در طراحی لباس کونگ فو استفاده شده است.کمر شلوار کونگ فو طوری طراحی شده که ستون فقرات باشد و از نخاع محافظت کند.
این باعث می شود که مهره های کمر وقتی نیرو و فشار زیادی وارد می شود لیز نخورند و خراب نشوند. در بخش مچ پا ، شلوار کونگ فو نیز عضلات و عضلات مچ پا را تقویت می کند و از آنها در برابر آسیب محافظت می کند. همچنین از کاهش گرما در پا جلوگیری می کند.زیرا اگر مچ پا (بخشی از مچ پا) از زیر پا لگد زده شود و لگد بزند و پاها از لرزش انتقال حرارت دهند ، انرژی پاها هدر می رود و مفصل زانو سرد می شود. سرانجام ، مفصل زانو آسیب می بیند.

لباس کنگفو دخترانه و پسرانه

کونگ فو یک هنر رزمی باستانی چینی است که قرن هاست انجام می شود. این نوعی دفاع شخصی است که ترکیبی از تکنیک های فیزیکی، انضباط ذهنی و رشد معنوی است. به این ترتیب، این لباس سبک منحصر به فرد خود را دارد که به گونه ای طراحی شده است که هم کاربردی و هم از نظر زیبایی شناسی دلپذیر باشد.

لباس‌های کونگ فو معمولاً از شلوارهای گشاد و تاپ با آستین‌های بلند تشکیل شده‌اند. شلوارها معمولاً از پنبه یا ابریشم سبک وزن ساخته می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که راحت باشند و آزادی حرکت را فراهم کنند. رویه معمولاً از مواد سنگین‌تری مانند کتان یا پنبه ساخته می‌شود و می‌تواند دارای گلدوزی‌های پیچیده یا سایر جزئیات تزئینی باشد. رنگ های استفاده شده در لباس های کونگ فو اغلب روشن و پر جنب و جوش هستند و انرژی خود هنر رزمی را منعکس می کنند.

لباس کونگ فو علاوه بر کاربردی بودن، هدف نمادین مهمی نیز دارد. اعتقاد بر این است که پوشیدن لباس سنتی به تمرین‌کنندگان کمک می‌کند تا با جنبه معنوی خود ارتباط برقرار کنند و روی تمرین خود تمرکز کنند. همچنین به عنوان یادآوری برای حفظ تواضع و احترام در حین تمرین، و همچنین راهی برای نشان دادن احترام به خود هنر رزمی است.

لباس‌های کونگ فو را می‌توان در سبک‌های مختلف یافت، از لباس‌های سنتی چینی گرفته تا تفسیرهای مدرن از ظاهر کلاسیک. چه به دنبال چیزی برای پوشیدن در حین تمرین باشید یا فقط بخواهید کمی به کمد لباس خود اضافه کنید، مطمئناً چیزی وجود دارد که مطابق با نیازهای شما باشد!