026-34528395
پارس رزم

لباس کنگفو

لباس کنگفو

لباس کنگفو بر خلاف لباس های ژاپنی که روی هم قرار میگیرند درجلوی سینه مانند پیراهن یا کت بسته می شود با دکمه آرم شمشیر یا اژدها از گلدوزی های رسمی و محبوب این لباس است که روی سینه و ران شلوار به یک اندازه زده می شود جنس معمول آن از فلامنت مشکیو در نوع ارزان تر از کج راه استفاده می شود.لباس کونگ فو در اجرای هنرهای رزمی چینی کونگفو نقش مهمی دارد و باید بسیار محکم و بادوام باشد تا حرکت لازم اندام و تنه را فراهم کند.

این محصول از 2 قطعه تشکیل شده و شامل یک پیراهن و شلوار می باشد. زیرا حاوی نخ و گلدوزی بود و در ساخت آن از پارچه ای بادوام و مرغوب استفاده می شد. در فروشگاه پارس رزم انواع پارچه برای کنگفو و گلدوزهای متفاوت وجود دارد که با قیمت مناسب ارائه میشود همچنین امکان سفارشی سازی گلدوزی و سایز آن وجود دارد.

کونگ فو با ورود آیین بودا آغاز می شود یا همانطور که چینی ها می گویند تامو چینی ها از هند به معبد شائولین می رسند معبدی برای راهبان که دنیای هنر و ورزشهای رزمی از اینجا اغاز شده. راهب تامو علاوه بر پرورش فکری به دلیل شرایط جسمی و روحی خود شروع به اختراع حرکت بدنی کرد و این حرکات بعداً جزئی از درس و تعالیم وی شد و وی از اینجا شروع به تاسیس هنرهای رزمی چینی کرد.

با تمرینات سخت شاگردان راهب به سطحی رسیدند که این حرکات را به خوبی فرا بگیرند و شروع به گسترش این هنر کردند و در مدت کوتاهی معبد شائولین به مهد کونگ فو تبدیل شد و این هنر زیبا به تدریج به معابد دیگر نیز سرایت کرد. پس از سالها کنگفو در معبد شائولین سبکهای دیگری از کونگ فو ظهور کرد که در سراسر چین گسترش یافت و به هنر ملی این کشور تبدیل شد.

در زمان حال نوعی از کنگفوی ملایرم و نرم که تایچی نام دارد را می توان در پارک ها ، معابد باشگاه های ورزشی و همه مکان های عمومی و خصوصی به ویژه در فضای باز صبح زود و در مکان های زیبا و سرگرم کننده مشاهده کرد.

کونگ فو توآ

کونگ فو توآ یک هنر رزمی ایرانی به نام کونگ فو تووا یک سبک کونگ فو است که تأکید زیادی بر سلامت جسمی و روحی دارد. در زبان جادوی باستان ، کلمه کونگ فو توا به معنای وحدت انسان است و در درون آن مبارزات سنتی آزاد و تقریباً رایگان است.کونگ فو توآ مانند سایر ورزشهای رزمی از نظر قدرت بدنی سرآمد است ، اما شبیه هیچ یک از آنها نیست ، زیرا حالت خاصی دارد که با کلمات مطابقت ندارد و فقط کسانی که آن را درک می کنند می توانند آن را درک کنند .۔بنیان گذاری این ورزش که با بهره گیری از تجربیات در زمینه های متنوع رزمی و جنگ های چریکی بوده است بعد از سپری کردن مراحل آزمایشی امکان مسابقات را دارا میشوند.

در این ورزش های رزمی هفت مکان یا بخش وجود دارد ، به جز مورد اول که مربوط به فعالیت های بدنی و حرکات بدنی است و بقیه موارد به جنبه های عرفانی ، علمی و پزشکی بدن و ذهن اشاره دارد.از آنجایی که بدن جوانان ایرانی متناسب با کونگ فو توه بود سخت مستحکم و نیرومند جذب این رشته می شوند همان افرادی که با همان حرفه آمده بودند عناوین بی شماری را در این ورزش در مقایسه با سایر ورزشهای رزمی کسب کردند.

لباس کنگفو دخترانه و پسرانه

لباس کنگفو دخترانه و پسرانه لباسها در ورزشهای رزمی نقش مهمی دارند و حرکات انجام شده در ورزشهای رزمی با حرکات طبیعی انسان هنگام راه رفتن یا نشستن و انجام فعالیتهای روزمره بسیار متفاوت است لباس های هنر های رزمی باید از شرایط خاصی در لباس برخوردار باشد.برای ایجاد حرکت اندام و تنه باید بسیار محکم و بادوام باشد تا فراهم کننده انواع ضربه های پا ئو دست باشند. ستون فقرات: نخاع باید خطوط را از نظر انرژی برای حفظ دمای بدن و جلوگیری از هدر رفتن انرژی فیزیکی محافظت کند.

لباس های کونگ فو پارس رزم با توجه به این اصول و با در نظر گرفتن فرهنگ ایرانی طراحی شده اند ، یک پیراهن ساده و معمولی که تمام قسمت های بدن را می پوشاند و مانع از بین رفتن انرژی بدن می شود اما از پنبه و الیاف طبیعی ساخته شده است. به طور کلی برای جذب عرق بدن ، از ظرافت و سهولت خاصی در طراحی لباس کونگ فو استفاده شده است.کمر شلوار کونگ فو طوری طراحی شده که ستون فقرات باشد و از نخاع محافظت کند.

این باعث می شود که مهره های کمر وقتی نیرو و فشار زیادی وارد می شود لیز نخورند و خراب نشوند. در بخش مچ پا ، شلوار کونگ فو نیز عضلات و عضلات مچ پا را تقویت می کند و از آنها در برابر آسیب محافظت می کند. همچنین از کاهش گرما در پا جلوگیری می کند.زیرا اگر مچ پا (بخشی از مچ پا) از زیر پا لگد زده شود و لگد بزند و پاها از لرزش انتقال حرارت دهند ، انرژی پاها هدر می رود و مفصل زانو سرد می شود. سرانجام ، مفصل زانو آسیب می بیند.

تکواندو کاراته نینجا کمربند