026-34528395
پارس رزم

مسابقات تکواندو

مسابقات تکواندو سهمیه المپیک مسابقات تکواندو

سهمیه مسابقات المپیک از 31 اردیبهشت و به میزبانی امان برگزار می شود. کادر مربیگری تیم ملی تکواندوی بانوان ، مهلا مومینزادا و ناهید کیانی را برای رقابت در سهمیه المپیک معرفی کرده است. مهرو کامرانی مدیر فنی تیم ملی تکواندوی بانوان کشورمان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو در مورد انتخاب نمایندگان کشورمان در مسابقات سهمیه المپیک اظهار داشت: مسابقات سهمیه المپیک قرار بود برگزار فروردین شود. بازی های المپیک نیز به مدت یک سال به تعویق افتاده است.

 مدیر فنی تیم ملی تکواندو افزود از سال 1398 با در نظر گرفتن مهارت های خوب و افراد خوب در مسابقات اول و دوم ، رده بندی و مسابقات تکواندوکاران کشور های دیگر را از نزدیک رصد ، تحلیل می کنیم وزنه ها بعد از قهرمانی ترکیه تصمیم گرفتیم تلاش کنیم در این دو وزن قرار بگیرد اما هنوز منتظریم تا آخرین لحظه بهترین تصمیم را بگیریم. وی افزود: "محله مومن زاده در مسابقات جهانی مدال نقره کسب کرد و در این دوره عملکرد خوبی داشت. زنان در بهترین زمینه ها بازیکن هستند و اگر از نظر روانی خوب باشند می توانند بهترین نتیجه را بگیرند. ناهید کیانی نیز عالی بود در وزن جهان سوم (-53 کیلوگرم) تا حالا که او با موفقیت وزنه برداری به اصطلاح را مقابله کرده است ، بنابراین به دلیل پتانسیل بالای او ما باید با وزن اضافی مبارزه کنیم.

سهمیه مسابقات المپیک

سهمیه مسابقات المپیک کامرانی خاطرنشان کرد ما می خواستیم پوراسماعیل را مقابل یک یا دو بهترین تکواندوکار آسیایی را در مسابقات المپیک ترکیه آزمایش کنیم ، اما متأسفانه حریفان اصلی آنها از ازبکستان ، اردن و قزاقستان حضور نداشتند. بنابراین نمی توانیم عملکرد آنها را مقایسه کنیم ما نمی توانیم این وضعیت را به خطر بیندازیم. مدیر فنی تیم ملی تکواندوی بانوان گفت: اطمینان دارم که تکواندوی بانوان طی سالهای آینده پیشرفت زیادی خواهد کرد و ما توانایی ایستادن روی سکوها را در تورنمنت های بزرگی مانند جهان و آسیا داریم. دختران تکواندو پتانسیل زیادی دارند و امیدوارم بتوانند جایزه بزرگ را امتحان کنند زیرا می دانم حرف های زیادی برای گفتن دارند.| وی افزود: "امیدوارم افراد منتخب با اطمینان خاطر کادرفنی پاسخ دهند.

ما در مسابقات سهمیه شرایط بسیار دشواری داریم و تکواندوکاران خوبی در اینجا حضور دارند ، اما امیدوارم سهمیه المپیک کسب کنیم." سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان با اشاره به تیم منتخب بازیهای المپیک گفت: "ییلدا والنگاد و ملیکا میرحسینی هر دو تکواندوکار هستند. ییلدا می تواند در جنگ امتیازات بالایی کسب کند و ملیکا با قدرت بدنی خوب نمی تواند امتیاز از دست بدهد. در مسابقات تیمی بسیار مهم است. یک بازیکن باید امتیاز بگیرد و بازیکن دیگر باید امتیاز را کنترل کند.

 کامرانی افزود: یلدا بازیکن سریع ، چرخنده و امتیازگیر عالی برای ما است و ملیکا قبلاً در مسابقات تیمی در مسابقات یونیورسیاد شرکت کرده و بازیکنی است که می تواند با هر تکواندوکاری مبارزه کند. او می تواند به خوبی کنار بیاید. سرانجام وی گفت: اولین قدم ما برای شرکت در المپیک توکیو کسب سهمیه است که در این رقابت ها برای ما سخت است ، اما ما مجوز حضور در بزرگترین مسابقات تکواندوی بانوان را کسب می کنیم. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد این بزرگ ترین رویداد ورزشی در جهان است.

تکواندو کاراته نینجا کمربند